środa, 25 listopada 2015

RUDAWIEC, KOWADŁO

Dzisiaj ciąg dalszy mojej drogi do Korony Gór Polskich. Z koleżanką zdobyłyśmy kolejne dwa wzniesienia – Rudawiec i Kowadło. Szczyty leżą w niedalekiej odległości od siebie, dlatego można je było zdobyć za jednym zamachem idąc jedną trasą.    Rudawiec (1112 m n.p.m.)
Na samym szczycie oprócz takiego oznaczenia nie ma nic. Kilkanaście metrów dalej są tylko pnie, na których można odpocząć.

  Kowadło (989 m n.p.m.)
Graniczny szczyt w południowej części Gór Złotych (Sudety Wschodnie), położony ponad wsią Bielice. Kopulasty wierzchołek porastają młode świerki , gdzieniegdzie występują gnejsowe skałki.Ostatni dzień spędziłyśmy na zwiedzaniu Międzygórza, które jest górską stacją klimatyczną, malowniczo położoną u stóp Masywu Śnieżnika, w zacisznych dolinkach rzek Wilczki i Bogoryi. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwalają na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił.
Międzygórze ma do zaoferowania wiele atrakcji do których można zaliczyć Wodospad Wilczki, drugi co do wielkości w polskich Sudetach oraz Ogród Bajek – baśniową krainę z wieloma figurkami które na nowo wprowadzają nas w świat dzieciństwa.


  Ogród Bajek
Wodospad Wilczki
 
 
Zapora wodna
 W dalszej części rzeki Wilczki w Międzygórzu, poniżej wodospadu i wąwozu, znajduje się zbiornik przeciwpowodziowy wzniesiony na początku XX wieku. Kamienna zapora ma ponad 29 m wysokości i 108 m długości.

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi bardzo miło gdy zostawisz po sobie jakiś ślad. Jeśli spodobał Ci się mój blog zapraszam do obserwowania. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :)