wtorek, 19 stycznia 2016

Coś do obejrzeniaDzisiaj kilka propozycji filmów, które umilą Nam długie zimowe wieczory :)
 

POŻĄDANIE - 2014
Zjawiskowo piękna Sophie Marceau oraz François Cluzet w pełnej humoru, zmysłowej opowieści o ukrytych pragnieniach, wyzwolonych przez jedno spotkanie.
Oboje są dojrzałymi ludźmi sukcesu. Elsa (Sophie Marceau) to wzięta pisarka. Pierre (François Cluzet) jest szanowanym prawnikiem z kochającą rodziną. Jednak przelotne spotkanie, do którego doszło za sprawą wspólnego znajomego, rodzi wzajemną fascynacje od pierwszego wejrzenia. Elsa i Pierre nie mogą przestać o sobie myśleć, a pożądanie podpowiada ich wyobraźni coraz bardziej wymyślne scenariusze romansu.PAMIĘTNIK - 2004
Oparty na bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa jest opowieścią o wielkiej miłości, która wciąga widza w pasjonującą grę pełną emocji. Allie i Noah zakochują się w sobie bez pamięci jeszcze jako nastolatkowie. Jednak młoda para zostaje rozdzielona przez zamożnych rodziców Allie. Po kilku latach Allie i Noah spotykają się ponownie i ich namiętność wybucha z dawną siłą, jednak czy dane będzie im być razem...Ta piękna opowieść szczególnie urzekła pewnego starszego pana, który czytaniem pamiętnika wypełnia czas swojej przyjaciółce.
 


POD SŁOŃCEM TOSKANII - 2003
Mieszkająca w San Francisco pisarka Frances Mayers (Diane Lane) przeżywa kryzys twórczy i emocjonalny wywołany rozwodem oraz utratą ukochanego domu. Daje się namówić przyjaciółce na wyjazd do Toskanii. Zauroczona słoneczną włoską krainą, spontanicznie kupuje piękną, lecz nieco zdewastowaną willę i rzuca się w wir przygody.
 


JEDEN DZIEŃ  - 2011
Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona - zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On - superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu...
Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze?
 


KOBIETA NA MARSIE MĘŻCZYZNA NA WENUS - 2008
Życie „po drugiej stronie” małżeńskiego łóżka wielu partnerom wydaje się przyjemniejsze i łatwiejsze. Do takiego wniosku dochodzą także Ariane (Sophie Marceau) i Hugo (Dany Boon). Choć są kochającą się parą, chcą wybrnąć z impasu, w jakim znalazł się ich związek. I są w stanie postawić wszystko na głowie, żeby uratować związek i rodzinę. Aby rozwiązać niekończący się konflikt o to, kto ma w życiu „lepiej”, postanawiają zamienić się na jakiś czas życiowymi rolami.
Prawnik pomaga im zamienić się pracą, kontami bankowymi i samochodami. Czy Hugo, który dotąd zarządzał firmą budowlaną, odnajdzie się jako obnośny sprzedawca biżuterii? Czy Ariane, która do tej pory była „seksowną żonką szefa”, zdobędzie posłuch wśród męskiej załogi? A to nie jedyne zmiany. Odtąd to Hugo ma przejąć na siebie większość domowych obowiązków, w tym opiekę nad dwójką ich dzieci.
 

Miłego oglądania :)  

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi bardzo miło gdy zostawisz po sobie jakiś ślad. Jeśli spodobał Ci się mój blog zapraszam do obserwowania. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :)