środa, 6 stycznia 2016

PRZECZYTAĆ - OBEJRZEĆPrzyznam się Wam do czegoś - jestem "molem książkowym" :)
Znajomi często pytają mnie czy mogę polecić im coś ciekawego do poczytania. I tak zrodził się pomysł na nowy cykl "PRZECZYTAĆ - OBEJRZEĆ", w którym będę starała się dzielić z Wami moimi propozycjami na interesującą lekturę, film...
Dzisiaj coś dla miłośniczek mody, ale w trochę innym wydaniu - Dore Garance "Love, Style, Life".

Garance Dore - nazywana jest przez New York Timesa strażniczką wszelkiego stylu. Jest fotografką, ilustratorką, założycielką odwiedzanego przez miliony fanów na świecie bloga.
"Love x Style x Life" opowiada o miłości i różnych jej odcieniach. O stylu i elegancji, których nie definiują metki na ubraniach oraz o życiu ze wszystkimi jego barwami. Garance jest szczera, zabawna i nieco uszczypliwa. Nie brakuje jej autoironii i dystansu. Autorka nie sili się na wyszukane rady, nie mówi co mamy robić. Opowiada, przemycając cenne rady na co powinniśmy zwracać uwagę, jak warto się zachować, co w naszym życiu powinno mieć znaczenie. Tak naprawdę o stylu w tej książce jest najmniej. Jest sporo o życiu i miłości, ale właśnie z tego rodzi się styl. Bo on nie jest wyłącznie zewnętrznym postrzeganie każdego z nas. To również jak sama mówi chwila, kiedy taksówkarz czeka, aż wejdziesz do budynku, bo chce się upewnić, że jesteś bezpieczna. Drobne czynności, które wykonujemy w naszym życiu kształtują nasz styl i to jak odbierają nas ludzie.
Co więcej, kiedy Dore nie pisze o sobie, tylko o stylu i modzie, obywa się bez ogólnie znanych prawd. Nie przeczytamy o "ponadczasowej klasyce" czy "uniwersalnej czerni". Nie ma też nic o typach sylwetki, wkładzie Coco Chanel w historię mody i trenczu, jako niezbędnym elemencie damskiej garderoby.
Niemniej książkę czyta się z dużą przyjemnością mając wrażenie, że jest się z koleżanką na kawie.
Polecam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi bardzo miło gdy zostawisz po sobie jakiś ślad. Jeśli spodobał Ci się mój blog zapraszam do obserwowania. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :)